ще
згорнути
Усі статті номера
стаття 1 із 19
Не прочитано
2
січень 2019року
слово редактора

Loading 90%... Експерти виконали вашу роботу

Не пізніше 1 березня відзвітуйте про неприбутковий статус за 2018 рік. Подати звіт зобов’язані як нереформовані медичні заклади, так і комунальні некомерційні підприємства (КНП). Адже всі вони користуються привілеями неплатників податку на прибуток.

Звіт неприбуткової організації знайомий бухгалтерам медичних закладів. Однак цього року заповнюйте його за іншими правилами. Чим відрізняється звіт КНП від звіту бюджетної установи і що робити, якщо порушили статус неприбутковості, — читайте у свіжому номері.

Після перетворення бюджетного медзакладу на КНП перегляньте правила, за якими направляєте працівників у відрядження. Інструкція від Мінфіну для вас уже не обов’язкова, та це не означає, що можна відряджати навмання. Детально прописані правила убезпечать від спорів із працівниками та від претензій контролерів. Правильно скласти положення про відрядження допоможе наш експерт.

Якщо не встановили умови преміювання в колективному договорі або КНП взагалі не уклало його з працівниками, розробіть положення про преміювання. Обов’язково дотримайте норм законодавства і детально пропишіть, за яких умов працівники можуть розраховувати на матеріальне заохочення, а коли — ні. Щоб не наразитися на штрафи, ознайомте працівників із положенням під підпис. Розробка положення про преміювання не забере багато часу, якщо візьмете за основу зразок зі статті.

Як і щороку, урядовці рекомендують переносити робочі дні, щоб об’єднати свята і звичайні вихідні. Якщо плануєте дотримати рекомендацій, оформте наказ про перенесення. У квітні і травні змініть розрахункову норму тривалості робочого часу та попередьте колег, що відпустка або лікарняний не позбавляють обов’язку відпрацювати перенесений день разом з усіма.

Користуйтеся порадами експертів і скачуйте для роботи готові зразки документів у журналі «Головбух: Медицина» — тоді все встигнете і не помилитеся.

З повагою
Олег СІЧ,
керівник Об’єднаної редакції MCFR Головбух

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ

ДОБРОДІЙ Т. В. — головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політикиХОЦЯНІВСЬКА Н. В. — директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду
ЧМЕРУК М. О. — директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС 

ЕКСПЕРТНА РАДА

ХИТРОВА О. М. — керівник практики медицини та фармації юридичної компанії ILF, експерт Харківської експертної групи підтримки медичної реформи та міжнародних програм з трансформації охорони здоров’я USAID, U‑LEAD і МФ «Відродження»ЄФІМОВ О. М. — адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, канд. юрид. наук
КРИЧУН П. М. — президент Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, канд. економ. наук (PhD), MBA, CFO групи компанійЧУМАК О. В. — декан факультету обліку та організації управління персоналом Харківського інституту фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, канд. екон. наук
РОГОЗНИЙ С. А. — сертифікований аудитор, юрист 

Київ
«МЦФЕР-Україна»
2019

№ 2, 2019
Мораторій на перевірки вже не діє